Lezzet Yolculuğumuz.

Elaki Restaurant
Elaki Restaurant
Elaki Restaurant

Lezzet Yolculuğumuz.

Elaki Restaurant

Herkesi mutlu edecek yemek yapmak istedik… bazen bahçemizde yetişenleri, bazen Datça’lı dostların emeği ürünleri kucaklayıp, mevsimlerin en doğalını, en tazesini seçtik; kültürümüzle, Kocaev’in tarihiyle harmanladık; profesiyonel, tutkulu, yaratıcı ellerle işledik. ‘Eksiksiz ama hep daha fazla’ servis anlayışını benimsedik. Kendimizi hep hepinizin yerine koyduk, çok düşündük. Yeniliklere, kişiye özellere hep açık olduk.

Kahvaltı...

İlk önce Kocaev’in kalbi olan avluda kahvaltı sergimiz açılır. Bahçemizin meyveleriyle hazırladığımız reçelleri, tazecik otlarımızla yarattığımız yumurtalı, hamurlu lezzetleri ve Reşadiye’nin geleneksel tatlarını muhteşem renkleri ve mis kokularıyla bu sergiye katarız. Yeter ki sizler güne mutlu başlayın, coğrafyanın güzelliklerini fark edin, keşfedin diye…Sergideki lezzetlerden tabağınıza istediğinizi aldıktan sonra , ister Elaki kahvaltı menümüzdeki meyveli, Datça ballı sağlık dolu yulaftan, ister şefin taze otlu şişko omletinden veya avokadolu, Kapiçyo peynirli tostumuzdan yana seçiminizi yaparak kahvaltı ritüelinize devam edebilirsiniz.

Elaki Restaurant
Elaki Restaurant

Öğlen...

Mevsimin armağanlarını bahçeden toplarız; denizden çıkanlar, kilerde saklananlar onlara eşlik eder. Leziz ve sağlıklı yemekler sofranızı donatır. Şefin sürprizleri, Reşadiye’nin eli lezzetli kadınlarının geleneksel tatları öğle menümüzü vazgeçilmez kılar. Günün en taze balığı sabahın erken saatlerinde seçilir. Tarihi taş fırınımız içinde pişecek türlü lezzetlere ev sahipliği yapmak için sıcacık bekler. Şayet havuzda dinleniyorsanız taptaze malzemelerle hazırlanmış Taş Bar menümüz her daim hazırdır.

Akşam...

Güneşin alçalmasıyla adeta bir şölen başlar Elaki’de. Hummalı bir hazırlık mutfağı ve restoranı sarar. Ne de olsa her akşam ayrı bir oyun sergilenir sahnede. Sıcacık taş fırın içinde pişecek lezzetleri bekler; siparişler geldikçe tat ve sunumun ahengiyle süslenir rengarenk tabaklar. Taş Bar yemek öncesi keyifli bir sohbet için uğrayacakların yolunu gözler bir yandan Elaki'ye zarif kokteyl kadehlerini hazırlarken. Hava kararmadan mum ışıkları dans etmeye başlar masalarda; bir yandan çiçekleri, bir yandan sohbetleri aydınlatırlar. Mutfak ekibimiz akşam menüsündeki lezzetleri görücüye çıkarttıklarında tabakların bomboş dönmesini dilerler. İsterler ki her bir tabağın hayranı olsun.

Elaki Restaurant
Elaki Restaurant