Elaki Ekibi

Elaki Restaurant
Elaki Restaurant
Elaki Restaurant

Toprağa hayran, yaratıcı, profesyonel ve içten...

Elaki Restaurant

Tecrübelerini, yaratıcılıklarını toprağa dokunarak aktarmak isteyen coşkulu bir mutfak ekibi ve uyum içinde mükemmele ulaştıran servis ekibi var Elaki'de.Yakın çevre kaynakları rehberdir, güneşin toprağa kazandırdığı bereket ilham verir aşçılarımıza. Bahçemizde bebek gibi büyüyen mahsüller itinayla tabaklarda tekrar hayat bulup çıkarlar karşınıza.

Prensipler ve Hayaller...

Mesleklerine saygı duydukları kadar Kocaev'in ruhuna saygı duyar ekibimiz. Birikimlerini aktarmak isterler, her gün yeni bilgiler biriktirirken. Çünkü deneyim kadar önemlidir yenilikçilik onlar için. Kocaev bahçesi, Datça ahalisi arkalarındaki en büyük destektir. Tarihi önemser, hikayeleri derleyip günümüze giydirirler. Reşadiye'de olmak onları daha fazla dünya ekibi yapar. Ne de olsa yakında tüm dünya onları konuşacaktır yolumuz uzun olsa da...

Elaki Restaurant
Elaki Restaurant

Malzeme İlişkisi...

Elaki mutfağına tedarikçi ender uğrar. Çünkü ekibimiz Datça esnafıyla bir araya gelip, her gün itinayla seçerler mutfağa girecek lezzetleri. Ne de olsa hikayeler ilham verir onlara. Elaki ekibi çiftçidir aynı zamanda. Kış aylarında seçilen tohumlar geniş bahçemizde mahsüle dönüşür, kendi kaynağımızda büyüttüklerimizden faydalanır mutfak ekibi. Dalından yeni koparılmış bir domates kime ilham vermez ki?

Hizmet Anlayışı...

Öğle ve akşam yemekleri öncesi fırtınadan önceki sessizlik hakimdir mutfağa. Ekip büyük bir dikkat ve konsantrasyon içinde hazırlıklarını tamamlar. İlk misafirin Elaki'ye adım atmasıyla beraber kusursuz organizasyon başlar. Servis ve mutfak ahenk içinde tiyatro perdesi aralanır. Misafirlerimizin memnuniyeti için mutfak ve servis ahenkli bir iletişim içinde hedefe odaklanır. Öte yandan, profesyonellik ile içtenlik birbirini kovalar. Bahçede yeni açmış bir çiçeğe nasıl yaklaşılıyorsa misafirler de bahçemizin çiçekleridir Elaki'de. 

Elaki Restaurant
Elaki Restaurant